Derya Cengiz, Yalova’da doğup, büyümüş, 2000 senesinden itibaren İstanbul’un değişik semtlerinde ikamet etmiştir. Şu an ise sevgili kocası Cenk ile beraber Bahçelievler ilçesinde mütevazi bir hayat sürmektedir.

Eğitimini İstanbul Avni Akyol Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi sonrasında Marmara Üniversitesi Resim-İş Öğretmenliği, Tekstil Anadalı olarak yapmıştır. Mezun olduktan sonra tekstil alanında işler yapmak  istese de kader buna izin vermemiş, 2010 yılında giriştiği zorlu KPSS mücadelesi sonucunda, dünyanın en eğlenceli işine sahip olmuştur. Evet, artık o bir resim öğretmenidir.

Repliklerini ezbere bilecek kadar büyük bir F.R.I.E.N.D.S hayranı, Star Wars tutkunu, süper kahraman sevdalısı, antika meraklısı, çay bağımlısı, her canlıya sarılası, sanatın ve sanatçının dostu, popüler kültürün kulu, onun arkadaşı, bunun öğretmeni, şunun sevgilisi, bitmeyen cümlenin üç noktası…

derya-cengiz

HOP!TEREYAĞLIBALLIEKMEK  Nedir? Ne demektir?

Abrakadabra sözünün Susam Sokakçası mı desem, ne desem? Bizim jenerasyonun çocukluk vazgeçilmesi Susam Sokağı’nda ki pek becerikli sihirbaz Hokus Özpokus‘nun lafıdır. Bu adı bulan ve bu bloğu sıfırdan yaratan kişi ise sevdiceğim Cenk Acar’dır.